WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Zysk z lokat rośnie, oprocentowanie spada

Zdecydowana większość osób postępuje w niewłaściwy sposób sugerując się tym, że wielkość ich zysku z lokat jest uzależniona od wielkości oprocentowania. Wiele klientów banków, widząc , że oprocentowanie jest w bieżącym momencie niższe niż wtedy, kiedy lokowali pieniądze automatycznie dedukują, że tracą swoje finanse. W konsekwencji klienci podejmują decyzje o tym, że wybierają pieniądze z lokat. Wiedza klientów jest jednak nieco niepełna co wynika z tego, że wysokość oprocentowania, którym szczycą się banki to oprocentowanie brutto. Wynika z tego zatem, że rzeczywista wartość takiego oprocentowania jest o dziewiętnaście procent niższe, co jest spowodowane tym, że kwota brutto jest pomniejszona o podatek z zysków kapitałowych. Aby jednak określić faktyczny poziom oprocentowania nie wystarczy jednak jedynie odjąć dziewiętnaście procent, ale również należy uwzględnić także poziom inflacji. Nie należy zatem nigdy pochopnie decydować o rezygnacji z lokaty. Osoby, która nie jest dobrze zorientowana w sprawach bankowych może łatwo popełnić błąd w decyzjach dotyczących swoich funduszy. Warunki bankowego oprocentowania, pomimo podawanych danych dla klientów, często należy jeszcze dokładnie zweryfikować z pomocą specjalisty. Taka konsultacja pozwoli w sposób realny określić jaka jest rzeczywista wysokość oprocentowania lokaty. Zaskakującym bowiem może okazać się fakt, że zarządzone ostatnio obniżki, wpłynęły korzystnie na rentowność depozytów bankowych. Okazało się bowiem, że aktualnie sytuacja lokat bankowych jest dla ich posiadaczy najbardziej korzystna od grudnia dwa tysiące dziesiątego roku. Taka wiadomość powinna być pouczająca dla osób, które słysząc o obniżeniu oprocentowania natychmiast wyciągają oszczędności z banku. Wszystkie decyzje odnośnie inwestowania swoich pieniędzy powinny być konsultowane ze specjalistami.