WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

W co inwestować małe kwoty

W dzisiejszych czasach, coraz więcej słyszymy o oszczędzaniu. Oszczędzaniu dla dzieci, dla siebie, aby mieć na swoje potrzeby na emeryturze, aby było nam lepiej, łatwiej. Banki oferują nam, jako podstawowy produkt oszczędnościowy lokaty. Przy czy jedna jest lepsza od drugiej, słyszymy o nich w telewizji, od znajomych, oglądamy wielkie afisze oferujące nam tyle, a tyle procent. Jednak musimy się poważnie zastanowić, czy taka forma oszczędzania ma rzeczywiście rację bytu, czy to, że lokując 10000 złotych na rok, rzeczywiście da nam zarobić, czy narazi jedynie na straty? Na dobrą sprawę, po roku, jak już nasze pieniążki odleżą swoje, dostaniemy te przykładowe 500, czy 600zł. Jednak jeśli zastanowimy się nad zmniejszeniem wartości tych pieniążków (mam na myśli inflację), to czy nie okaże się, że tak na dobrą sprawę, jeśli nie straciliśmy na tym, to na pewno nie zyskaliśmy. W co więc inwestować tak małe sumy? Jeżeli by się zastanowić, to dużo korzystniejsze dla nas jest zainwestowanie w fundusze inwestycyjne, gdyż pomimo, że zablokujemy swoje środki na ładnych parę lat (około 10), to przynajmniej zapracują one na to, aby ich wartość się nie zmieniła, gdyż pokryją koszty inflacji. Jednak jeżeli już mamy na tak długo zamrozić swoje oszczędności, to dlaczego by nie zainwestować w coś, co naprawdę pozwoli nam zarobić dając 100% lub więcej? Większość z nas uważa, że to zbyt mała kwota. Ja natomiast twierdzę, iż każda suma jest dobra. Moim zdaniem, najlepszą obecnie inwestycją jest kupienie ziemi w miejscu, gdzie jeszcze są pola, ale ludzie zaczynają się już tam budować, bo raz, że jest to miejscowość w bliskiej lokalizacji miasta, dwa- są niższe podatki, a trzy- mogą się cieszyć urokami życia w spokojnym i cichym miejscu. Wtedy też mamy jeszcze możliwość kupienia ziemi jako pola, a następnie przekształcenia jej w działki budowlane i sprzedania po dużo wyższej cenie. Jednak wspomniana kwota 10000 złotych może się okazać nie wystarczająca. Jednak możemy równie dobrze kupić tę ziemię na spółkę z jakimś znajomym, który również dysponuje ów gotówką. Reasumując: kupujemy 1 hektar ziemi rolnej w dobrej lokalizacji, zostawiamy ja na 10lat w spokoju (w tym czasie możemy ją dodatkowo wydzierżawić), po 10-ciu latach przekształcamy ją na działki budowlane i sprzedajemy naliczając kwotę już nie za hektar, a za metr kwadratowy. Proste? Bardzo, i do tego nie tylko my na tym zarobimy ładne pieniążki, ale i nasz brat, czy przyjaciel.