WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Lokaty czy fundusze inwestycyjne?

Wiele osób zastanawia się czy ulokować swoje pieniądze na lokatach bankowych, czy może w funduszach inwestycyjnych. Decyzja ta jest w o tyle trudna, że zawsze inwestor podejmuje decyzje dotyczącą jego środków finansowych, które maja mu zapewnić wygodne i bezpieczne życie. Decyzja o tym , w którym miejscu powinny znaleźć się pieniądze powinna być tak naprawdę uzależniona od tego jaki cel zamierza osiągnąć inwestor. To bardzo istotne z uwagi na to, że lokaty bankowe i fundusze inwestycyjne służą co prawda temu samemu, ale jednak nie do końca. Decyzja ta powinna być łatwa do podjęcia dla osób konserwatywnych. Wynika to z faktu, że osoby „starej daty” ufają bezgranicznie instytucja bankowy. Banki oferując usługę lokaty, tak naprawdę przedstawia perspektywę zarobienia dodatkowych pieniędzy jednak w bardzo znikomym procencie. Lokaty bankowe nie są w stanie zaoferować swoim klientom bardzo wysokiego zysku z tego względu, że pracownicy banku inwestują pieniądze przede wszystkim w fundusze niskiego ryzyka. Daje to bowiem pewność, że osoba zakładająca lokatę nigdy nie wyjmie mniej pieniędzy z konta niż ich tam włożyła. Fundusze inwestycyjne stanowią natomiast dużą pokusę dla ludzi młodych, przed którymi roztaczana jest wizja szybkiego i prostego zysku. Fundusze inwestycyjne są bowiem w stanie zaoferować o wiele większe kwoty zysku na kapitale, z tego względu, że one inwestują w fundusze wysokiego ryzyka. Fundusze wysokiego ryzyka dają możliwość bardzo szybkiego powiększenia kapitału, ale niestety również jego pomniejszenia. To czy inwestor będzie się cieszył z pomnożenia kapitału, czy też smucił z powodu utraty części pieniędzy będzie zależało od sytuacji na rynkach papierów wartościowych, akcji, obligacji itd. Decyzja na temat tego, który rodzaj lokaty wybrać powinien uwzględniać zatem na jaki stopień ryzyka decyduje się inwestor i jakich zysków oczekuje.