WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Minus lokaty bankowej

Lokaty bankowe maja bardzo wielu użytkowników i zwolenników. Jest to w dalszym ciągu najbardziej popularna forma oszczędzania w naszym kraju. Tak sytuacja jest spowodowana faktem, że lokaty bankowe są w dalszym ciągu uznawane za najbardziej bezpieczne miejsce dla lokowania pieniędzy. Tego rodzaju forma inwestycji jest gwarancja tego, że inwestor nigdy nie straci żadnej części swojego kapitału. Jest to bardzo solidny i bezkonkurencyjny argument, który cały czas przyczynia się do sukcesu tej formy oszczędzania. Lokatom sprzyjają również niepewne czasy, gdzie szalejący kryzys sprawia, że tylko lokata jest bezpiecznym i pewnym miejscem dla pieniędzy w przekonaniu wielu osób. Lokaty oczywiście posiadają wiele zalet, jednak należy także wspomnieć o tym, że posiadają również pewne wady. Głównym minusem lokat, który bez wątpienia zostanie wymieniony przez każdego posiadacza lokat będzie fakt, że mało się na nich zyskuje. Oprocentowanie jakie jest w stanie zaoferować bank jest bardzo niskie. Wiele osób twierdzi nawet, że lokata to nie jest sposób na inwestowanie i zarabianie pieniędzy, ale na ich bezpieczne przechowanie. Banki nie są w stanie zaoferować wysokiego oprocentowania z tego tytułu, że nie inwestują w fundusze na których można dużo zarobić w krótkim czasie, Takie fundusze są bowiem nazywane funduszami wysokiego ryzyka i nie są przedmiotem zainteresowania banków, ze względu na to, że mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kapitału. Banki są również bardzo nieustępliwe w kwestiach dotyczących przestrzegania umowy. W momencie kiedy osoba zdecyduje się na podpisanie umowy odnoście założenia lokaty, decyzja o wcześniejszym wybraniu środków będzie obciążona wysoką kara pieniężną ze strony banku. Ma to oczywiście związek z tym, że deklarując się na pozostawienie pieniędzy w banku przez określony czas bank planuje inwestowanie tych środków. W momencie kiedy inwestor wyciąga pieniądze bank jest narażony na szkody, co rekompensuje sobie wysoką karą pieniężną.