WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Kredyt na spłatę wcześniej zaciągnietych kredytów

Banki coraz chętniej oferują kredyty refinansowe. Celem jego jest zmiana banku X, w którym zaciągnęło się wcześniejszy kredyt. Powodem jest zazwyczaj natrafienie na preferencyjną ofertę w banku Y, która była korzystniejsza niż to, co miał do zaoferowania bank X (niższe odsetki). Kredyty refinansowe wymagają jednak sprawdzenia przez nowy bank, czy kredytobiorca jest solidny i czy terminowo regulował raty. Funkcjonowanie kredytów refinansowych polega na zaciągnięciu kredytu w banku Y w celu spłacenia kredytu w banku X. Wyższe odsetki od starego kredytu nie muszą być spłacane, jedynie w grę wchodzą niższe odsetki od nowego kredytu. Niestety nie ma róży bez kolców – wcześniej spłacony kredyt to obowiązek naliczenia wyższej prowizji przez bank X – również sam bank Y może zażyczyć sobie dodatkową prowizję. Tak więc kredytobiorca musiałby zrobić bilans zysków oraz strat, nim zdecydowałby się na kredyt refinansowy. Ku uciesze klientów, można z niektórymi bankami negocjować tego typu uciążliwe koszty.