WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Kredyt na nowoczesny sprzęt RTV i AGD, a racjonalne myślenie

Rozpoczynając samodzielne życie na własny rachunek w domu lub mieszkanie bez wszelkich dobrodziejstw nauki i techniki czujemy się odrobinę zagubieni. Czy ktoś wyobraża siebie obecnie życie bez lodówki, pieca, piekarnika a może bez zmywarki. Czy ludzkość potrafiłaby poradzić sobie bez telewizora, laptopa, komputera a może bez radia czy nowoczesnego smartfona. Odpowiedź jest chyba dość prosta i nie zaskakująca nikogo. NIE! Dlatego trzeba od samego początku należy sięgać od razu po kredyt, raty czy pożyczkę. Młodzi ludzie to osoby wszystko chcące od razu, które bez zastanowienie sięgają po kolejne wsparcie bankowe. Często zdarza się, ze młodzi ludzie większość swoich niewielkich pensji przeznacza właśnie na spłatę rat, kredytów, pożyczek i innych zobowiązań, które stają się powoli przysłowiowym gwoździem do trumny finansowej młodych ludzi. Młodzi nie mają bladego pojęcia czym jest oszczędność. Dla nich to przestarzałe i nic nie znaczące, puste słowo. Dzisiaj trzeba żyć intensywnie mówią, przecież nie wiadomo co będzie jutro. Ludzie dojrzali mający pojęcie o życiu i tego jakie niesie zawiłości i zakręty, zdają sobie sprawę, że to wszystko nie jest takie łatwe i oczywiste. Tłumaczenia, że raty trzeba spłacić, a obietnice, że są one obciążone blisko zerowym oprocentowaniem to nic innego jak gruszki na wierzbie. Niestety to tłumaczenie nie trafia w tok rozumowania młodych ludzi. Dopiero, kiedy raty dość poważnie i uciążliwie zajdą nam za skórę rozpoczyna się myślenie o oszczędzaniu, a dopiero później o kupnie czy to nowego sprzętu RTV czy AGD. Po tych przejściach, osoby powoli uwalniające się z sideł kredytów rozpoczynają poszukiwania odpowiedniego i wygodnego i niezbyt uciążliwego sposobu oszczędzania. Z powodu niewielkich zarobków i wysokich kosztów utrzymania wkraczający na ścieżkę oszczędzania ludzie najczęściej decydują się na dwa dostępne rozwiązania. Pierwsze z nich to popularne dziś konta oszczędnościowe, które można założyć bez żadnych zbędnych opłat. Pieniądze tam odłożone charakteryzują się jednak, wyższym oprocentowaniem niż to, z którym mamy do czynienia na co dzień, na rachunku bieżącym. Drugi sposobem oszczędzania są lokaty, których założenia nie wymaga zbyt wysokiej kwoty wyjściowej. W granice Polski dopiero wkracza kolejny sposób oszczędzania, popularny już w krajach Europy Zachodniej. Proces ten polega na zaokrąglaniu wydatków dokonywanych za pomocą karty płatniczej. Zaokrąglona kwota zostaje przekierowana automatycznie na konto oszczędnościowe o wyższym oprocentowaniu. Marzenie i nowoczesnym mieszkaniu są piękne, jednak ich realizacja bywa bardzo kosztowna.