WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Inwestycja w nieruchomość – wynajem

Inwestowanie w nieruchomości

Jeżeli uzyskaliśmy dodatkową nieruchomość na bazie spadku, czy darowizny, możemy ustanowić z niej nasze dodatkowe źródło dochodu. Wszak inwestowanie w nieruchomości jest jedną z najpewniejszych i najtrwalszych lokat kapitału. Aby go uzyskać można mieszkanie sprzedać, postarać się o pożyczkę hipoteczną, którą można zaciągnąć na dowolny cel pod zastaw hipoteki; przeniesienie własności, czyli oddanie wierzycielowi praw własności do nieruchomości w zamian za dożywotnią rentę i jednorazową wypłatę „odszkodowania”; lub hipotekę odwróconą, czyli rentę w zamian za nieruchomość, która po śmierci właściciela zostanie zlicytowana. Jednak najprostszym sposobem zarabiania na nieruchomości będzie jej wynajęcie (sprawdź nieruchomości Częstochowa Tysiąclecie). Jest to doskonała inwestycja i gwarantuje nam ona zachowanie lokalu. Wymaga to zawsze odrobiny pracy. Wymaga bowiem przyciągnięcia klientów. W tym celu należy postarać się o dobre ogłoszenie chęci wynajmu mieszkania. Jeżeli nie ma się na to czasu, można zlecić wynajęcia agencji nieruchomości. Wtedy jednak musimy liczyć się z jej prowizją wynoszącą część miesięcznego czynszu od właściciela oraz najemcy.

Należy również wziąć pod uwagę, że wymagania klientów odnośnie wynajmu mieszkania bywają czasem dość idealistyczne. Niektórzy szukają doskonałych warunków, przy lokalizacji w centrum miasta dosłownie za grosze. Trzeba się na to przygotować. Z drugiej strony jednak warto też słuchać wymagań rynku. Na początku najlepiej jest dać cenę nieco wyższą niż cenę docelową. W ten sposób będziemy mogli zejść do kosztu, którego naprawdę oczekujemy (obniżenie ceny często bywa wręcz konieczne, dodatkowo taki zabieg dobrze działa na wynajmującego).