WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Poszukujesz kredytu na zakup mieszkania lub domu? Sprawdź aktualne oferty bankowe prosto z portalu finansowego Bankier.pl Dalej »

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Nie masz czasu na poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego? Specjaliści portalu finansowego Bankier.pl już Cię wyręczyli. Sprawdź aktualną wyszukiwarkę i wybierz kredyt dopasowanych do własnych możliwości! Dalej »

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

BEZPŁATNA POMOC DOŚWIADCZONEGO EXPERTA

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych firmy Expander Advisors. Zbadaj zdolność kredytową, przenieś kredyt do innego banku lub zbuduj program oszczędnościowy dla swoich dzieci. Eksperci Expander są do Twojej dyspozycji. Dalej »

 

Internetowe lokaty bankowe sposobem na oszczędność czasu i większe zyski

Odkąd internet stał się nie tylko źródłem informacji i rozrywki ale również kanałem dostępu do własnych oszczędności poprzez możliwość logowania do kont bankowych oszczędzanie na lokatach stało się dużo prostsze. Pierwsze lokaty bankowe jakie można było założyć za pośrednictwem internetu pojawiły się już dobre parę lat temu i w tej chwili większość banków oferuje już taką możliwość. A nie tak dawno temu niektórzy specjaliści powątpiewali w możliwość przeniesienia tego typu funkcji do internetu. Argumentowali to chęcią bezpośredniego kontaktu przez klienta czy nieufnością do internetu albo brakiem dostatecznych zabezpieczeń. Obecnie trudno dać wiarę tym argumentom bo zalet internetowych lokat bankowych jest bez liku. Najważniejszymi z nich są chyba oszczędność czasu, prostota oraz wyższe oprocentowanie jakie często posiadają lokaty internetowe.

Dzisiaj na rynku istnieje kilka banków, które oparły swoje funkcjonowanie na internecie. Są to takie banki jak mBank, Inteligo, Getin Online czy BGŻ Optima. Dwa ostatnie są typowymi bankami internetowymi, nie mają placówek w świecie realnym a ich oferta ogranicza się jedynie do internetu. Nierzadko banki te oferują jedne z najlepiej oprocentowanych lokat na rynku czym próbują przekonać do siebie nowych klientów. Liczba pieniędzy jakie krążą na lokatach w internecie jest trudna do ustalenia. Jedno jest pewne, nie jest to kwota do pogardzenia, dlatego nawet największe banki, które do tej pory stały z boku będą próbować odebrać kawałek tego internetowego tortu dla siebie. Dzięki takiej strategii można liczyć na coraz wyższe oprocentowanie, którym banki będą konkurować o oszczędności Polaków.

Obecnie, w przededniu wprowadzenia zmian w Ordynacji Podatkowej coraz więcej banków stara się zagwarantować wysokość zysków swoim klientom mimo nieuchronności wejścia w życie nowych przepisów. Najczęściej jest to możliwe dzięki zmiennemu oprocentowaniu i naliczaniu odsetek w pierwszych miesiącach trwania lokaty kiedy wciąż obowiązywać będą stare przepisy. Likwidacja lokat antybelkowych na pewno nie pomaga klientom ani bankom. Klienci nie będą mogli oszczędzić na podatku Belki a banki będą pewnie nasilały ostatnie promocje lokat bez podatku w najbliższym czasie.

Nowe przepisy najprawdopodobniej wejdą w życie po upływie pierwszego kwartału dlatego zostało jeszcze trochę czasu na decyzję co zrobić z oszczędnościami na początku 2012 roku. Sytuacja na globalnym rynku bankowym pozwala sądzić, że zdrowy polski system bankowy będzie starał się pozyskać jak najwięcej kapitału dla swoich właścicieli – zachodnich banków, które będą musiały zostać dokapitalizowane w związku z kryzysem finansowym. To dobra wiadomość dla klientów banków działających na polskim rynku ponieważ sprzyja powrotowi tak zwanej wojny depozytowej czyli ostrej rywalizacji o pieniądze klientów. Taka rywalizacja pociąga za sobą coraz bardziej atrakcyjne oferty lokat bankowych o coraz to wyższym oprocentowaniu.

Dobrą wiadomością jest również pojawianie się na rynku nowych banków często tylko internetowych. Przynajmniej na początku swojej działalności będą one zmuszone do oferowania atrakcyjnych lokat aby pozyskać kapitał na funkcjonowanie. To wszystko sprawia, że najbliższe rankingi lokat powinny prezentować się coraz bardziej okazale.